content_copy

Lego ve Lego Setleri


Lego ve Lego Setleri

Lego 1949 yılından beri çocukların zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunan, onlarca farklı teması ve binlerce farklı modeli ile her yaşa ve her cinsiyete hitap edip, hem çocukların hem de büyüklerin en sevdiği oyuncak markası olmayı başarıyor.

Polis, itfaiye, uçak, şehir araçları gibi çocukların dikkatini çeken ve hayal ettikleri meslek gruplarına dayalı Lego setleri olması ve çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinin Lego temalarının olması ve kaliteli sağlam olması şüphesiz Lego'nun yakaladığı büyük başarının sebebi oluyor.

Tüm Lego Çeşitleri

Lego Nedir?

Lego'yu, plastikten yapılmış birçok parçadan oluşan ve parçaların yan yana, üst üste vb. getirilmesiyle birçok yapı ve biçim oluşturulabilen, çocuklar için yaratıcılığı geliştirici, eğitici bir oyuncak olarak tanımlayabiliriz.

Yaşa Göre Lego Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

0-3 Yaş Lego seçimi; 0-3 yaş aralığında daha büyük parçalardan ve bebeğinizin dikkatini çekecek renk ve şekillerden oluşan Lego Duplo serilerini tercih etmelisiniz.

3 Yaş ve üzeri Lego seçimi; 3 yaşından itibaren ve mutlaka yutma ve boğulmaya karşı sizin gözetiminizde daha küçük Lego parçalarına ve setlerine geçiş yapabilirsiniz.

7 Yaş ve üzeri Lego seçimi; 7 yaş ve üzeri için daha teknik ve biraz da mekanik bilgi gerektirebilen Lego Technic serisine geçiş yaparak çocuğunuzu ileri Lego serilerine hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca 10 yaş ve üzeri için geliştirilen robot Lego setleri olan Mindstorm setlerine geçiş yapabilirsiniz. Bu setlerde çocuğunuz robot gelişim süreçlerine uygulayarak şahit olacaktır. Geleceğin Lego ürünü Mindstorms, hayal ettiğiniz Robotu yapmanıza ve geliştirmenize olanak sağlıyor.

Aslına bakarsanız Lego’nun yaşı yok! İsterseniz çocuğunuz için, isterseniz de kendiniz için Lego alabilir ve hemen eğlenmeye, inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Lego'nun Yararları Nelerdir?

Öncelikle çocukları hem zihinsel hem de bedensel olarak geliştirmektedir. Çocuklarda Lego ile inşa ederken hem motor zekası ve el kasları gelişir hem de hayal güçleri ve neden-sonuç kavramları gelişir.

Ayrıca oyuncaklarını kırma eğilimi olan çocuklar Lego ile tanıştıktan sonra oyuncak kırma eğilimi azalmıştır. Lego’daki parçalama ve tekrar tekrar yapma isteği oyuncak kırmaya gerek bırakmamaktadır.

Lego’nun çok parçadan oluşması, çocuklara biriktirme ve sahip çıkma alışkanlığı kazandırmakta, ellerindeki sınırlı Lego parçaları ile farklı şekiller çıkarmaya çalışmaları problem çözme yeteneklerini geliştirmektedir.

Lego Setleri ve Lego Temaları

Bu setleri dışında; klasik Lego parçalarından oluşan ve tek sınırınız yaratıcılığınız olan Lego Classic serisi, parçaları diğer Lego setlerine göre daha kolay olan Lego Junior serisi, Batman filmi sahneleri ve figürlerinden oluşan Lego Batman serisi, Star Wars temalı Lego Star Wars serisi ve Lego filmi Ninjago temalı Lego Ninjago serileri gibi onlarca Lego teması bulunmaktadır.
 

Lego City

LEGO CITY

Polis, İtfaiye, İnşaat Aracı, helikopter, uçak…. Evet Lego City!

Özellikle erkek çocuklarının favorisi olan Lego City çeşitleri ile çocuklar, çevrelerinde gördüklerini hayal güçleri ile birleştirerek tekrar yaşayacak. Lego City setleri özellikle polis, itfaiye, çöp kamyonu, uçak, helikopter gibi araçlardan ve yine polisin hırsızı kovalaması ve yakalaması gibi aksiyon dolu figür ve aksesuarlar içermektedir. Lego City setlerinin önerilen yaş aralığı 3 yaştan başlamakta ve 12 yaş üzeri setlere kadar devam etmektedir.

Lego Friends

LEGO FRIENDS

Olivia ve sevimli arkadaşları Mia, Andrea, Stephanie ve Emma ile Heartlake City şehrinin renkli ve eğlenceli dünyasını keşfetmeye ne dersiniz? Evetse tercihiniz kesinlikle Lego Friends olmalı!

Kız çocuklarının ilgisine ve hayal dünyasına göre hazırlanmış olan Lego Friends setleri ile kızlar, yemek yapmak, parti yapmak, lunaparka gitmek ve hatta popstar olmak gibi müthiş eğlenceli aktivitelerde bulunuyorlar. Lego Friends setlerinin ise yaş aralığı Lego City gibi 3 yaştan başlamakta ve 12 yaş üzeri setlere kadar devam etmektedir.

Lego Duplo

LEGO DUPLO

Daha minik eller için daha büyük parçaları olan Lego Duplo çeşitleri ile minikler Lego ile tanışmaya hazır!

Lego oynamanın yaşı olmadığı gibi Lego ile tanışmanın da yaşı yok! Minikler ilk yaşlarından itibaren 5 yaşına kadar Lego Duplo setleri ile oynayabilir ve hem zihinsel hem de bedensel gelişim süreçlerini Lego Duplo ile eğlenceli bir hale dönüştürebilirler.

Lego Duplo yapı parçaları, diğer Lego setlerine göre 2,5 kat daha büyüktür. Bu sayede minikler rahatça kavrar ve parçaların takılıp çıkması daha kolay olacağı için sıkılmadan oynarlar.

Lego Star Wars

LEGO STAR WARS

Star Wars ve Lego! İki efsanenin buluştuğu bu setlere hem büyükler hem de küçükler hayran kalıyor!

Lego Star Wars setleri, Star Wars heyacanını Lego ile yeniden yaşama ve yeni hikayeler üretip eğlenceyi katlama şansı kılıyor.

Lego Creator

LEGO CREATOR

Hem yaratıcılık hem de eğlence! Lego Creator setleri ile aynı parçalardan 3 farklı tasarım oluşturulabilir ve bu sayede sıkılmadan aynı Lego seti ile uzun süre oynanılabilir.

Ayrıca Lego Creator setlerindeki aynı parçalardan farklı tasarımlar yapıldığını gören çocuklar, hayal gücünün sınırsızlığına şahit olacaklar! Lego Creator setlerinin yaş aralığı 6 yaştan başlamaktadır. 

Lego Classic

LEGO CLASSIC

Lego Classic ile ister yönergelerle isterseniz de hayal gücünüz ile birbirinden farklı tasarımlar yapmak sizin elinizde!

Lego Classic setlerinin içerisindeki karışık blok parçaları ile çocukalr farklı objeler, arabalar, evler, uçaklar tasarlayabilirler. Lego Classic setlerinin yaş aralığı 3 yaştan başlamaktadır.

Lego Technic

LEGO TECHNIC

Hem küçüklere hem de büyüklere hitap eden Lego'nun bilime ve teknolojiye en yakın setlerinden Lego Technic ile büyük iş makinaları, kamyonlar, uçaklar, helikopterler gibi modern araçların modellerini yapabilir, ekstra motor vb aksesuarlarla kendinize göre özgünleştirebilirsiniz.

Lego Technic, kendine özgü blok yapısı ve teknik detaylar ile bilim ve teknik konusunda hem geliştirici hem de son derece eğlencelidir. Lego Technic setlerinin yaş aralığı 7 yaştan başlamaktadır.

Lego Ninjago

LEGO NINJAGO

Kötü güçlere karşı savaşan usta ninjalar Lego Ninjago setlerinde!

Lego Ninjago dünyasında çocuklar Ninjago dünyasını inşa edip maceralara atılıyor, Lego Technic setlerinin yaş aralığı 7 yaştan başlamaktadır.

Lego Batman

LEGO BATMAN

Dünya çapında en çok bilinen süper kahramanlardan biri olan Batman'in Lego Batman setleri ile macerada Batman'a eşlik edin.

Batman filmi karakterinin figürleri, filme özel sahnelerin Lego setlerini ile hem büyükler hem de küçükler çok seviyor.

Lego Disney

LEGO DISNEY

Anna, Elsa ve diğer prensesler ile Mickey Mouse gibi Dİsney'in sevilen kahramanlarının Lego setleri ile çocuklar, Disney hayal dünyasını yeniden inşa ediyorlar.

Kahramanlara ve prenseslere özel Lego Disney setleri hep eğlenceli hem de eğitici!

Lego Juniors

LEGO JUNIORS

Lego Juniors setleri, genelde 4 yaş ile 7  yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış, diğer setlere göre daha kolay monte edilebilen parçalardan oluşan eğlence bir Lego temasıdır.

Lego Juniors temasında pek çok çizgi filmden esinlenerek hem çocukların eğleneceği hem de el becerilerini geliştirecekleri çeşitli setler bulunmaktadır.

Lego Architecture

LEGO ARCHITECTURE

LEGO Architecture setleri ile dünyanın en önemli yapılarını ve şehir simgeleriniyeniden keşfedin, dünyanın dört bir yanındaki ikonik yapıları yeniden inşa edin.
 
Ünlü yapılardan daha özgün seçeneklere kadar geniş bir yelpazede sunulan bu setlerle ev dekorasyonunuza tarz katın.
Lego Dots

LEGO DOTS

LEGO DOTS, çocuklara yaratıcılıklarını cesurca sergilemeleri için bir tuval veriyor. Böylece, renkli tasarımlar oluşturarak ve karoları benzersiz bir şekilde döşeyerek kişiliklerini ortaya koyan eğlenceli ve sıra dışı bileklikler tasarlayabilir veya kalem kutusu ya da resim çerçevesi gibi özel ev dekorları yaratabilirler.

Lego Harry Potter

LEGO HARRY POTTER

Harry Potter, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisi olarak karşımıza çıktıktan sonra şimdi de LEGO Harry Potter setleri ile karşımızda!

Lego Jurassic World

LEGO JURASSIC WORLD

Dikkat! Heyecan verici LEGO Jurassic World oyun setlerinde her yaşa uygun bir dinozor var! 
 
Havalı araçlar, kahraman karakterler, ikonik yapılar, laboratuvarlar, bilim ekipmanları ve çok daha fazlasının yer aldığı heyecan verici LEGO Jurassic World oyun setleriyle çocuklar Jurassic World heyecanına ortak olacak.
Lego Mindstroms

LEGO MINDSTORMS

Yapı ustası, LEGO MINDSTORMS EV3 ile yaratıcılık güçlerini açığa çıkaracak. Yürüyen, konuşan, düşünen ve aklınıza gelebilecek diğer her şeyi yapabilen robotlar yaratabilir. Geleceğin LEGO ürünü Mindstorms, istediğiniz robotu yapmanızı ve geliştirmenizi sağlıyor.

Lego Minecraft

LEGO MINECRAFT

Lego Minecraft, çok satan çevrimiçi oyundan esinlenilerek tasarlanmış olup çocukların yaratıcılığını harekete geçir. Benzersiz karakterlerin ve tabiatın yer aldığı muhteşem Minecraft  dünyası, çocukların kendi heyecan dolu Minecraft hikayelerini yaratabilmesi için LEGO Minecraft setleri yapım parçalarıyla yeniden canlandırılıyor.

Lego Minifigür

LEGO MİNİFİGÜR

Tüm Lego dünyasının birbirinden karakterli minifigürleri ile Lego dünyanızı genişletmeye hazır mısınız?

Lego Speed Champions

LEGO SPEED CHAMPIONS

LEGO Speed Champions setleri ile direksiyon başına geçen çocuklar McLaren, Porsche ve Ferrari gibi yarış arabalarıyla kıyasıya yarışıyor. Yarışıp diğer sürücüleri geçerek damalı bayrağa ulaşmak için arabalarını hazırla! Bu gerçekçi ve süper hızlı arabalarla çocukların yarış hayallerini gerçekleştirmelerine yardım et. Lego Speed Champions setleri ile inşa et, yarışa katıl!

Lego Spider-Man

LEGO SPIDER-MAN

Her yaşa uygun Spider-Man Lego setleri ile yapı ustaları, sahip oldukları örümcek hislerini kullanarak en sevdikleri süper kahramanla suçlulara karşı savaş açıyorlar.

Lego Super Mario

LEGO SUPER MARIO

LEGO Mario ile Macera Yeniden Başlıyor!
 
Süper Mario figürü LEGO ile artık gerçek hayatta da altın toplayabiliyor!
 
LEGO Süper Mario oyunu ile çocuklar kendi seviyelerini LEGO parçaları ile inşa ederek oluşturdukları parkurlarda maksimum puan toplamaya çalışıyorlar. 
 
Lego Super Mario setleri 6-12 yaş arasındaki tüm çocuklara uygun olarak tasarlanmış setler hem tek hem de aile veya arkadaşlarla birlikte oynanabilir.
Lego Vidiyo

LEGO VIDIYO

Eğlenceli, etkileşimli ... devrim niteliğinde. Dünyanızın Ritmini Yakalamaya Hazır Olun!
 
Kendi müzik videonuzu yönetin, üretin ve oynayın! LEGO VIDIYO, yaratıcı kızların ve erkeklerin sahneyi hazırlamak, şarkıları ve grup üyelerini seçmek, albüm kapakları tasarlamak ve çok daha fazlasını (çok) eğlenceli saatler geçirmelerine olanak tanır! Ayrıca, son teknoloji AR teknolojisini kullanarak, minifigürleri ilk kez gerçek hayat ölçeğine getirebilirler!