ÇAĞRI MERKEZİ
(0216) 474 52 82
0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Lego ve Lego Setleri

Lego Setleri

Lego ve Lego Setleri

Lego 1949 yılından beri çocukların zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunan, onlarca farklı teması ve binlerce farklı modeli ile her yaşa ve her cinsiyete hitap edip, hem çocukların hem de büyüklerin en sevdiği oyuncak markası olmayı başarıyor.

Polis, itfaiye, uçak, şehir araçları gibi çocukların dikkatini çeken ve hayal ettikleri meslek gruplarına dayalı Lego setleri olması ve çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinin Lego temalarının olması ve kaliteli sağlam olması şüphesiz Lego'nun yakaladığı büyük başarının sebebi oluyor.

Lego Nedir?

Lego'yu, plastikten yapılmış birçok parçadan oluşan ve parçaların yan yana, üst üste vb. getirilmesiyle birçok yapı ve biçim oluşturulabilen, çocuklar için yaratıcılığı geliştirici, eğitici bir oyuncak olarak tanımlayabiliriz.

Yaşa Göre Lego Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

0-3 Yaş Lego seçimi; 0-3 yaş aralığında daha büyük parçalardan ve bebeğinizin dikkatini çekecek renk ve şekillerden oluşan Lego Duplo serilerini tercih etmelisiniz.

3 Yaş ve üzeri Lego seçimi; 3 yaşından itibaren ve mutlaka yutma ve boğulmaya karşı sizin gözetiminizde daha küçük Lego parçalarına ve setlerine geçiş yapabilirsiniz.

7 Yaş ve üzeri Lego seçimi; 7 yaş ve üzeri için daha teknik ve biraz da mekanik bilgi gerektirebilen Lego Technic serisine geçiş yaparak çocuğunuzu ileri Lego serilerine hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca 10 yaş ve üzeri için geliştirilen robot Lego setleri olan Mindstorm setlerine geçiş yapabilirsiniz. Bu setlerde çocuğunuz robot gelişim süreçlerine uygulayarak şahit olacaktır. Geleceğin Lego ürünü Mindstorms, hayal ettiğiniz Robotu yapmanıza ve geliştirmenize olanak sağlıyor.

Aslına bakarsanız Lego’nun yaşı yok! İsterseniz çocuğunuz için, isterseniz de kendiniz için Lego alabilir ve hemen eğlenmeye, inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Lego'nun Yararları Nelerdir?

Öncelikle çocukları hem zihinsel hem de bedensel olarak geliştirmektedir. Çocuklarda Lego ile inşa ederken hem motor zekası ve el kasları gelişir hem de hayal güçleri ve neden-sonuç kavramları gelişir.

Ayrıca oyuncaklarını kırma eğilimi olan çocuklar Lego ile tanıştıktan sonra oyuncak kırma eğilimi azalmıştır. Lego’daki parçalama ve tekrar tekrar yapma isteği oyuncak kırmaya gerek bırakmamaktadır.

Lego’nun çok parçadan oluşması, çocuklara biriktirme ve sahip çıkma alışkanlığı kazandırmakta, ellerindeki sınırlı Lego parçaları ile farklı şekiller çıkarmaya çalışmaları problem çözme yeteneklerini geliştirmektedir.

Lego Setleri ve Lego Temaları

Bu setleri dışında; klasik Lego parçalarından oluşan ve tek sınırınız yaratıcılığınız olan Lego Classic serisi, parçaları diğer Lego setlerine göre daha kolay olan Lego Junior serisi, Batman filmi sahneleri ve figürlerinden oluşan Lego Batman serisi, Star Wars temalı Lego Star Wars serisi ve Lego filmi Ninjago temalı Lego Ninjago serileri gibi onlarca Lego teması bulunmaktadır.

Lego City

Lego Friends

Lego Duplo
Lego Star Wars
Lego Creator
Lego Classic
Lego Technic
Lego Ninjago
Lego Batman
Lego Disney
Lego Juniors