Skip to Store Area:

Nokta Kırtasiye

Teknolojik Yenilik Yönetimi

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Diğer GörünümlerBİLİM VE TEKNOLOJİYİ FİNANSAL İŞ HEDEFLERİYLE BİRLEŞTİRMEK İÇİN BİR YOL HARİTASI
Teknoloji yönetimi, yeni iş fırsatları yaratmak için teknoloji stratejisinin iş stratejisiyle buluştuğu noktadır. Teknolojik Yenilik Yönetimi, teknoloji yönetimine dair yeni.bilgiler sunuyor ve bilgi teknolojileri yönetiminin öneminin yanı sıra teknoloji yönetiminin de bugünün fizik, biyoloji ve bilgi teknolojileriyle nasıl yürütüldüğünü gösteriyor.
Teknoloji yönetimine uzun zamandır katkıda bulunan Frederick Betz materyal, güç, biyoloji ve bilgi teknolojileri arasında dengeli bir teknoloji yönetimi odağı sunuyor. Birçok örnek olay incelemesine yer verilen Teknolojik Yenilik Yönetiminöe teknoloji yönetimi, tanımlayıcı ve kural koyucu olarak iki farklı yaklaşımla ele alınıyor. Betz kitabında, Yenilik nasıl rekabetçi bir. güç olabilir? Bir iş yenilikçi olmak için neye ihtiyaç duyar? Yenilik nasıl planlanır? gibi önemli soruları yanıtlıyor. Biyoteknoloji ve insan genomu araştırmaları konusunda teknolojinin etik yönünün de incelendiği Teknolojik Yenilik Yönetiminde Betz, yöneticilerin; bilim insanlarının, mühendislerin, sanayinin ve kamunun gelişen ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilecek bilgileri okuyucularıyla paylaşıyor.
FREDERİCK BETZ (Dr.), ABD College Parkta, Maryland Üniversitesi University Collegeda, (UMUC) Teknolojik Sistemler Yönetimi Bölümü öğretim üyesidir.
Barkod1 9789754035414
Baskı Sayısı 1
Baskı Yılı 2010
Boy 23.50
Çevirmen Pınar Güran
Editor Hayır
En 18.00
Hazırlayan Umut Hasdemir
Kağıt Cinsi 2.Hamur
Kapak Tasarımı Ayşe Taydaş
Sayfa Sayısı 560
Yazar Frederick Betz
Yayınevi Marka Tübitak Popüler Bil. Kitapları