Skip to Store Area:

Nokta Kırtasiye

Sokaklar Düş Yangını

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Diğer GörünümlerDeğerli okur,
Bu kitap, Eskişehir-istanbul -Antalya arasında yapılaayaklaşık bir -buçuk yıllık bir araştırmanın ürünüdür. Bu kitapta, sokak çocuklarının durumunu okuyacağınız giblonların düşlerine ve sevdalarına da tanık olacak, bu düşlerin adım adım yandığını izlerken yüreğinizden de bir parça koptuğunu duyumsayacak; belki kendinizi sorgulayacak, ama umudunuzu da hep diri tutacaksınız, Elinizden Pırakamayacağınıza inandığımız bu kitaptan birkaç paragraf sunuyoruz size:
Koskoca bir çölün ortasında yapayalnız,,, Su, diye bağırıyor; kimse duymuyor. Askıcı, Sürmeci, Enik bir yerlere kaybolmuş,,. Hepsini teker terek çağırıyor; duymuyorlar,
Yok, yine duyan yok. Hangi dilde çağırırsa çağırsın, gelmiyorlar işte! Onu terketmişler, Herkes gibi... Neden herkesin onu terkettiğini anlayamıyor.
-Tamam, diyor, Ben, çok kötü bir insanım. Bu yüzden kimse beni sevmiyor. Kimse istemiyor. Bütün tanıdıklarım, sevdiklerim, birer birer uzaklaşıyor. Beni cezalandırıyorlar. Yaşama, diyorlar, Kendi pisliğinde boğul, diyorlar.
-Tamam lan, diye bağırıyor. Boğulurum. Beni istemeyen bir dünyayı, ben ne yapayım?
Çöl gittikçe büyüyor. Sıcak dayanılmaz oluyor. Çevresinde yılanlar, akrepler cirit atmaya başlıyor, Kaktüs dikenleri bütün bedenine batıyor. Güneş tam tepesinde.., Kavuruyor Özgürü... Çığlıkları çölü aşıyor, ama sevdiklerine ulaşamıyor, Kimseye ulaşamıyor. Yapayalnız,,. Bundan büyük ceza olmaz, diye düşünüyor. Kendini, kızgın kumların üstüne bırakıveriyor,
Barkod1 9786050029055
Baskı Sayısı 3
Baskı Yılı 2011
Boy 19.50
Çevirmen Hayır
Editor Hayır
En 13.50
Hazırlayan Hayır
Kağıt Cinsi 2.Hamur
Kapak Tasarımı Gökçe Akgül
Sayfa Sayısı 250
Yazar Ayşe Yamaç
Yayınevi Marka Bu Yayınevi