Skip to Store Area:

Nokta Kırtasiye

Kimya Hatun

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Diğer GörünümlerKocasının ölümünden sonra Mevlânâ Celaleddin-i Rumi ile evlenen Kerra Hatun, yeni kocasının haremine yerleşir. Tabii sevgili kızı Kimya da onunladır. Kimya Hatun içine düştüğü bu yeni dünyada bir yandan kendini bulmaya çalışırken, diğer yandan da Mevlânânın özel yaşamına şaşkınlıkla şahit olmaktadır...
irfan ve tasavvuf dünyasının iki dev ismi, Mevlânâ ve Şemsin yaşamına dair birçok bilinmeyenin açığa çıkmasına yardımcı olacağını umduğumuz bu romanın asıl kahramanları, herhalde kadın oldukları için tarih tarafından bir kenara itilmişlerdi. Yazar Saide Kuds, eski yazılar ve Şems ile Mevlânânın karşılaşma kayıtlarını derinlemesine inceledikten sonra hayatı bu her iki adama da bağlı olarak geçen genç bir kadının hikâyesinin unutulduğunu fark etti. Ve biyografik bir roman dili ile anlattığı Kimya Hatunun yaşamını tozlu sayfaların arasından çekip gün ışığına çıkardı.
"Kimya Hatun" Saide Kudsun ilk romanıdır. Yazar, yayınlandığı tarihte İranda büyük ilgi gören ve uzun süre en çok satanlar listesinde bulunan bu ilk romanıyla, İranın en prestijli ödüllerinden olan 2006 Parvin Etesami Edebiyat Ödülünü almıştır.
"Kitabınıza bayıldım. Tebrikler. Okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Kitaptaki tasvirler ve sahneler hayret verici derecede gerçekçi ve içten. Hikâye beni içine çekti ve Kimyanın hayatını adım adım kendim yaşamış "ibi hissettim..."
Barkod1 9786053844204
Baskı Sayısı 1
Baskı Yılı 2011
Boy 21.00
Çevirmen Veysel Başçı
Editor Alev Aksakal
En 13.50
Hazırlayan Hayır
Kağıt Cinsi 2.Hamur
Kapak Tasarımı Hayır
Sayfa Sayısı 300
Yazar Saide Kuds
Yayınevi Marka Sonsuz Kitap