Skip to Store Area:

Nokta Kırtasiye

Çıkar Ağzındaki Baklayı

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Diğer GörünümlerORHAN YORGANCI 1944 yılında Erzurumda doğdu. Tüm eğitimim Erzurumda tamamladı, Erzurum Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümünü bitirdi. Çeşitli ortaokul ve liselerde müdürlük ve Almanyada öğretmenlik yaptı. 1986 yılında gazeteciliğe başladı. Günaydın Gazetesinde Haber Müdürlüğü ve Almanya Yazı işleri Müdürlüğü ile Avrupa Temsilciliği yaptı.
1991 yılında tekrar Milli Eğitime döndü. Bakanlık Müfettişliği ve Müşavirliğine atandı ve Milli Eğitim Bakanlarından Avni Akyol, Koksal Toptan ve Nahit Menteşeye danışmanlık yaptı.
1995 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve denetim araştırması yapmak üzere Almanyaya gönderildi. Almanya dönüşü, İstanbul Teftiş Merkezi Koordinatör yardımcısı iken 1996 yılında kendi isteği ile Bakanlık Müfettişliğinden emekli oldu.
1999-2009 yılları arasında İstanbul Kartal Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumlarında Genel Müdür olarak görev yaptı.
Şiir Diliyle Nasrettin Hoca Fıkraları Şiir Diliyle Bektaşi Fıkraları ve Şür Diliyle Keloğlan Masalları, Manikatür (Karikatürist Raşit Yakalı ile), Çıkar Ağzındaki Baklayı (Deyimlerimizin Öyküleri), Hörtük ile Pörtük, Okullarda Anılan Kutlanan Belirli Günler ve Haftalar, Evliya Çelebiden Seçmeler-İstanbulun Tılsımları isimli kitapları yayımlandı. " Evli ve üç çocuk babasıdır.
Barkod1 9786051003764
Baskı Sayısı 1
Baskı Yılı 2010
Boy 19.00
Çevirmen Hayır
Editor Hayır
En 11.00
Hazırlayan Hayır
Kağıt Cinsi 1.Hamur
Kapak Tasarımı Ahmet Yanar
Sayfa Sayısı 120
Yazar Orhan Yorgancı
Yayınevi Marka Parıltı Yayıncılık